Bir İleri İki Geri

Bu makale 1255 kere okunmuş.19 Aralık 2016, Pazartesi - 21:45
diclemeto @ hotmail.com

Medya gündeminden neler geldi, neler geçti. Şahit olduğumuz bir çok gereksiz  faydalarından çok zararları olan ve insanların hafızaları meşgul eden dizilerimiz, sinemalarımız ve gündemden hiç düşmeyen memleket meselelerinin önüne geçen yarışma programlarımız.

Reyting uğruna kullanıp kullanıp harcanan insanların psikolojisini hiç düşündünüz mü?   Ne umutlarla, ne azimle, ne vaatlerle bir yere gelme  hırsıyla hem kendileri dejenere olurken hem de topluma nasıl bir örnek teşkil ettiğini sizler az çok tahmin ediyorsunuzdur UMUYORUM.

Hiçbir emek harcamadan para kazanmak, ünlü olmak.  Ne giysem, Ne yesem, kiminle evlensem, kimin yorumunu daha iddialı olan içerikler aynı Formatları ise farklı farklı yayınlar bu nedir yaaa!!!!
Hararetli tartışmaların bol bol tüketildiği, sınırlarımızı zorlayan davranışların tekrar tekrar pişirip önümüze koymaları sizleri rahatsız etmiyor mu? 

Bu tip programların izleyici kitlesi gün be gün daha çok artmakta ve prim yapmakta. Peki bunun tılsımı nedir? Ne olabiliyor da iyi olmayan her şey insanlara cazip geliyor. Makyaj mı güzelleştiren  farklı bir kalıba sokan. Olumsuz örnek kokan prodüksiyonları süsleyip püsleyip işsizlik kaygısı yaşayan tüm insanların önüne sergilemek çok cazip olsa gerek. Bu duygusal sömürü nereye kadar. İlerleyen zamanlarda kim bilir daha neler neler karşımıza çıkacak. Bu genç nesil daha nelerle sınanacak. Önü arkası tamamıyla farklı cazip teklifler sunuşlar ayyuka çıkmış Oscar ödülü alabilecek seviyedeki İKİ AYRI YÜZÜ olan yarışma programları dilim varmıyor yarışma programı demeye en iyisi biz çatışma programları diyelim. 

Yanlış anlamayın ben  bu tip programların karşısında değilim. Onların düzeyli, eğitici, öğretici, yönlendirici bir o kadar da emek sarf edici programların neden  ele alınmıyor fikriyle savaşıyorum. Reyting kaygısı bu düşünceleri çürütüyor mu yoksa ?
Kötü örnek. 
Kötü davranış.
Kötü yönlendirme. İster yarışma programları , çizgi filmler,  sinemalar olsun, isterse diziler olsun… Bizler çocuklarımıza,  gençlerimize  ve geleceğimize kötü örnek olmayalım , onları güzel bir hayata hazırlayalım diye bir yandan el birliği yaparken,   diğer yandan da   gözünü kapasan kulağınla duyacak, kulağını kapasan gözünle görebilecek şekilde  medya da bağıra bağıra gözler önüne sergileniyor.

Yaşarken ve bizden sonraki nesiller için iyi  dileklerimiz, umutlarımız ve çabalarımız boşu boşuna mıdır? Raydan çıktı mı bazı şeyler çevresini de  etkisini aldığı gibi, önüne de  katıp zarar vermekten başka ne yapabilir? Tamiri zor olabilecek Toplumsal  ‘’FACİA’’ lar dan nasıl uzak durulabilir. Bu işin eğrisi doğrusu nasıldır? Eğitimle ne kadarının önüne geçilebilir. Eğitim şart dediğimiz ülkemizde açlık sınırı tavan yapmış hep çelişki hep çelişki. Bu işin aslını  biri bize lütfen anlatsın.

Etiketler: Dicle   Han   Meto   bir   ileri   iki   geri  

Yorumlar

Yazarın Bazı Diğer Makaleleri

Bunlar da ilginizi çekebilir

  Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
  Kritere uygun haber bulunamıyor.
  AnketTümü
  WEB SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?
   
  haber yazılımı: buki