Merhaba Sevgili Yasam Boyu Haber okuyucuları bundan sonra bende sizlerle yazılarımı paylaşacağım umarım beğenirsiniz. Öncelikle Selin YÜZBAŞ kimdir ?  

30 Mayıs 1987 Alanya doğumluyum. İlköğretim ve lise öğrenimimi Antalya' da tamamladım. Psikolog olma hayali kurarken, Selçuk Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümünden mezun olduktan sonra özel sektörde çalışmaya başlayıp bir yandan açıköğretimden işletme bölümünü bitirdim. 2011 yılında lise aşkımla evlendim. Ayrılmış bir anne babanın çocuğu olarak, kesinlikle 5 sene çocuk düşünmüyorum, derken 2013 yılında büyük oğlum Yağız,  2016 yılında küçük oğlum Mete dünyaya geldi ve biz 5. evlilik yıldönümümüzü 2 oğlumuzla kutladık. Büyük oğlumda 20 ay iş hayatına ara verdim ve önceki iş yerimde tekrar çalışmaya başladım. Küçük oğlumdan sonra oğlumun ilk adımlarına, ilk kelimelerine şahitlik etmek için çalışma hayatına ara verdim. Şimdilerde çocuklarımla ve blogumla ilgileniyorum, anneli çocuklu buluşmalar organize ediyorum. En büyük hayalim, Anne & Çocuk Cafe açmak ve  kitap yazmak ama İkisi içinde daha zamana ihtiyacım var. Çünkü alt yapısının çok sağlam olmasını istiyorum. Konu anneliğe gelmişken ve mayıs ayının anneler günü olması dolayısıyla ilk yazım annelik üzerine olsun istedim. Keyifli okumalar.

Anne Olduktan Sonra Ben

Anne olduktan sonra hayatım aslında o kadar değişti ki öncesinde ne yapıyormuşum hiç hatırlamıyorum. Sanki anne olduktan sonra başladı her şey, eksik parçalarım varmış ve çocuklarla tamamlanmış gibi hissediyorum.  Anne baba olunca kendi çocukluğunu sorguluyorsun,  annenin ve babanın iyi, kötü yaptıklarından ders çıkarıyorsun. 

Öncesinde saatlerce yaptığın temizliği şipşak yapmaya başlıyorsun hatta rahat rahat temizlik yapmayı özlüyorsun, ağzına sürmediğin kereviz, enginar, lahana,  brokoli birden en sevdiğin ve tükettiğin sebzeler oluyor. Kolayı çok severek içen biriyken  (tek kötü alışkanlığım) çocuklar alışmasın diye ayran sever oluyorsun. Çocuklardan sonra kahve bile daha anlamlı. İnanın bana hele çocuklar uyuduysa yanında çikolata da varsa keyif annenindir.

Arkadaşlarla görüşmek eğer iki çocuk varsa stratejik bir plana muhtaç. Birini oraya bıraksam birini yanımda götürsem ya da yok yok ikisini de bıraksam süper olur derken bir bakmışsın iki çocukla gidiyorsun ve buluşma sonrasında bir daha çocukları bırakıp görüşelim diyerek ayrılıp bir sonraki buluşmaya yine çocuklarla gidiyorsun.

Normalde arkadaş edinirken ne kadar zorlanırsan zorlan  çocuklu biri ile tanışınca yıllardır tanıyormuş gibi bir samimiyet oluşuyor. Gençken koltuktan kalkmaya üşenen biri olsanızda çocuktan sonra içinizdeki enerjiye siz bile şaşıracaksınız. Bazen çocukların sizi inanılmaz yıprattığı anlar olsada bir anlık gülüşünün,  çocuğunun sağlıklı olmasının dünyalara bedel olduğunu  öğreniyorsunuz.

Bir çocuktan sonra hiç bir şeye zamanım yok derken ikinciden sonra önceden ne kadar çok zamanınız olduğunu anlıyorsunuz. Çocuğunun ekşi ense kokusunun nasıl bu kadar güzel koktuğunu anlamaya çalışıyorsunuz. Eşinizle çocukları bırakıp bir saat başbaşa dışarı çıkalım diye haftalar öncesinden plan yapıp çıktığınızda o bir saatin neredeyse 50 dakikasında çocuklardan konuştuğunuzu fark ediyorsunuz.

Veee son olarak en çok ben çocuğuma şunu kesinlikle yapmam dediğiniz her şeyi yaparken buluyorsunuz kendinizi.
 
Sevgiler ... 
 
Selin YÜZBAŞ

Anne & Bebek Bloggerı

www.minigimleyasam.com