Antalya' da etkili olan sıcak hava tatilcilere zor anlar yaşatıyor. Denizin bile serinletmediği sıcak havada Antalya' da durmak istemeyen yerli ve yabancı tatilciler sıcaktan kurtuluşu daha serin yerlerde arıyor. Bunlardan biri de Antalya' ya yakın mesafede olan Ulupınar. Ormanın içinde buz gibi suların aktığı, insanların gün boyu hoşça vakit geçirdiği bir mesire alanı. Akarsuyu, serin havası, göleti, fantastik parkı, leziz yemekleri ile serinlemek ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir mekan.

Ulupınar’ da bulunan Şelale Restoran, 60 bin metre karede, akarsu üzerine kurulmuş doğasıyla, lezzetiyle, eğlence parkıyla, balık havuzuyla, gölet ve hayvanat bahçesiyle hizmet veriyor. İşletme sahibi Doğan Akkelle yemeklerinin lezzetindeki sırrın, kendi yetiştirdikleri organik sebze ve meyveleri kullanmaları olduğunu ve menülerinde et ve deniz mahsullerinin ağırlıkta olduğunu söylüyor.

Şelale Restoran 2006 yılından bu yana hizmet veren bir aile işletmesi.  İşletmeye gelen yerli ve yabancı konuklar, Akkelle ailesi tarafından bizzat ve özenle ağırlanıyor. Doğan Akkelle “ Dedelerim bundan 250 yıl önce gelmiş buralara. Biz onların mirasını devam ettiriyoruz. Bu bizim günlük yaşantı tarzımız, özel olarak bir şey yapmıyoruz. Konuklarımızı evimizdeki gibi ağırlıyoruz. Bizim amacımız Ulupınar’ ın kalkınması, sadece bizim değil. Yoğurt, süt, tereyağı vb. malzemeleri  yöre halkından temin ediyoruz. Yaz kış hizmet veriyoruz“ diyor.

Ulupınar Şelale Restoran işletme sahibi Doğan Akkelle " Burada hava sıcaklığı Antalya' ya göre çok daha serin. Gün boyu serin hava da sıkılmadan bir çok aktivite yapılabilir. Fiyatlarımız da her bütçeye uygun. Misafirlerimizi bekliyoruz. Yaşarken Cennet’ i görmek istiyorsanız rotanız Ulupınar olsun" diyor.