Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce verilen hizmette 2019 yılı ilk 7 ayında 3 bin 322 vatandaşın beden kitle endeksin ölçüp, en uygun beslenme programını uygulamalarını sağladı

Halk sağlığı ve önleyici hizmetler konusunda önemli programlar uygulayan Muratpaşa Belediyesi’nin sağlıklı beslenme programı uygulaması başarı ile devam ediyor. Muratpaşa Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’nce 3 diyetisyenle yürütülen, sağlıklı beslenme programı kapsamında 2019 yılı ilk 7 ayında 3 bin 322 vatandaşın beden kitle endeksi ölçülüp, en uygun beslenme programı hazırlanarak uygulamaları sağlandı.

Muratpaşa Belediyesi sağlıklı beslenme programı için 323 84 22 numaralı Sağlık İşleri Müdürlüğü telefonu veya Turunç Masa üzerinden başvuru yapılabiliyor.  Sağlıklı beslenme programı hakkında bilgi veren Muratpaşa Belediyesi diyetisyenlerinden Tuba Baysal, “Gerekli evrakları söylüyoruz. Genel bir kan tahlili istiyoruz. Kan tahlilleri ile geliyorlar ve vücut analizlerini yapıyoruz. Vücut analizleri ve kan tahlillerini değerlendiriyoruz. Ortaya çıkan tabloya göre  bireysel beslenme programları hazırlıyoruz. Düzenli aralıklarla kontrolleri sağlıyoruz” dedi.

Sağlıklı beslenme konusunda yardım talep eden herkese yardım ettiklerini belirten Diyetisyen Baysal şöyle devam etti; “Herhangi bir sağlık problemi olabilir, şeker, tansiyon hastası olabilirler veya hiçbir sorunları olmayabilir. Kilo vermek isteyen ya da hiçbir kilo problemi olmadan, sadece dengeli beslenmek isteyenlerde olabilir. Gelen her vatandaşımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

Muratpaşa Belediyesi’nden sağlıklı beslenme hizmeti aldığını belirterek teşekkür eden 42 yaşındaki Emel Can ise şunları söyledi; “Başarılıyız, beslenme düzenini öğrendik. Nasıl yememiz gerekiyor onları öğrendik. Su içmeyi öğrendik. Spor yapmayı, yürümeyi öğrendik. Aktiviteleri öğrendik. Memnunum güzel gidiyor. 5 aydır hizmet alıyorum 10 kilo verdim. Daha yolumuz var devam edeceğiz. Burada diyete başladıktan sonra elimden su şişesini eksik etmedim. Salata yemeyi öğrendim. Yoğurt yemeyi ara öğünleri öğrendim. Diyet sonrası kendimi çok iyi hissediyorum.”