Kemer Belediyesi’nin  “Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Bilgisayarsız Öğrenci Kalmasın Projesi” kapsamında düzenlenen törenle 500 öğrenciye tablet hediye edildi. Öğrencilerin tabletlerini teslim eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, , “Türkiye’deki belediyeler içinde bu projeyi uygulayan tek belediyeyiz” dedi.  

Kemer Belediyesi’nin 10 yıldır sürdürdüğü “Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Bilgisayarsız Öğrenci Kalmasın Projesi” kapsamında bugüne kadar 4022 öğrenciye tablet hediye edildi. Bu yıl da Kemer Belediyesi Arslanbucak Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen törenle; Beldibi Ortaokulu, Göynük İmam Hatip Ortaokulu, Mustafa Rüştü Tuncer Ortaokulu, Hakkı Saygan-Hacı Hafize Saygan 3 Ortaokulu, Kemer İmam Hatip Ortaokulu, Hacı Mehmet Saygan Ortaokulu, Rukiye Koç Ortaokulu, Halit Narin Ortaokulu ve Halit Narin İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrenim gören 500, beşinci sınıf öğrencisine tabletleri teslim edildi. 

Törende konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “İlçemizdeki öğrencilerimizin başarılı olmasını sağlamak amacıyla teknolojiyi ayaklarına getiriyoruz. Projemizde 10’uncu yılı doldurduk. Türkiye’de bu projeyi ilk biz başlattık. Belediyemizin karşılama ve ağırlama giderleri için ayrılan bütçeyi eğitim için okullarımız için ve camilerimiz için harcıyoruz. Türkiye’deki 1500 belediye içinde bu projeyi uygulayan tek belediye biziz. Tabletin yanı sıra ilçemizdeki tüm 6. sınıflara bisiklet dağıttık, 2,3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerimize satranç takımı hediye ettik. Bizi bu örnek projelerden vazgeçirmek ve projelerin uygulanması engellemek için büyük çabalar sarf edildi. Ama biz kararlılıkla eğitime destek vermeye devam ettik. Çünkü biz yatırımlarımızı çocuklarımıza ve gençlerimize,  geleceğimize yapıyoruz. Kemer’de 81 ilimizden gelen vatandaşlarımızla ve yurtdışından gelip ilçemize yerleşen Alman, Ukraynalı, Rus ve Norveçli ailelerimizle birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edeceğiz. İnşallah gelecek yılki tablet dağıtım töreninden yeniden buluşacağız” dedi.  

Törende; öğrencilerin tabletlerini Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, eşi Neşe Gül, oğlu İsmail Gül, Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, meclis üyeleri, muhtarlar ve belediye birim müdürleri verdi. Okul yöneticileri, öğretmenler ve çok sayıda velinin de hazır bulunduğu törende tabletlerini teslim alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Öğrenci velileri, öğretmenler ve okul yöneticileri; eğitime katkılarından dolayı Kemer Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Mustafa Gül’e teşekkür ettiler.