Muratpaşa Belediyesi, 20-27 Eylül tarihlerinde dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen küresel iklim grevi etkinliklerinin ardından yazar Erol Malçok’la, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde gerçekleştirilen söyleşide ekosistem ve iklim krizini konuştu.   


Antalya’da 2000 yılının sonlarında kurduğu sahafla kentin kültürel buluşma noktalarından birini oluşturan yazar Erol Malçok, Muratpaşa Belediyesi Çevre Müdürlüğü’nün düzenlendiği söyleşiyle lise öğrencileriyle buluştu.  

Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi, Metin-Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi, Antalya Barosu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Antalya Anadolu Açı Lisesi ve Adalya Koleji’nden öğrencilerin katıldığı söyleşide ekosistem ve iklim krizi konuşuldu.  Ekoloji, çevre politikaları ve edebiyat eleştirisi konularında yazıları bulunan Malçok, öğrencilerle birlikte “Ekosistem nedir, insan ekosistemi nasıl bozar, insanın doğaya karşı bir sorumluluğu var mıdır?” sorularına yanıt aradı. Söyleşi, ekosistemin bozulmaması için kişilerin günlük yaşamlarında neler yapıp nelerden uzak durmaları gerektiği konusunda fikir alışverişiyle sona erdi.