Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri ilk tatbikatlarını yaptı. Öğretim Görevlileri Ozan Ceylan, Özer Merdan ve Ramazan Özçakır tarafından verilen dersler kapsamında Büyükşehir Belediyesi Elmalı İtfaiye Birimi yetkililerinin kontrolünde yapılan tatbikatta öğrenciler yangın söndürme uygulaması yaptı.

Tatbikat sonrasında açıklama yapan Özçakır “Yüksekokulumuzda bu yıl eğitim-öğretime başlayan Sivil Savunma-İtfaiyecilik Programı olarak bu alanda uzman teknikerler yetiştirmek üzere yoğun şekilde çalışmalara deva ediyoruz. Verilen teorik derslerin uygulamasına özellikle önem veriyoruz. Öğrencilerimizi teorik olarak yetiştirmenin yanında onları ruhsal ve bedensel olarak hazırlayarak afetlere karşı da bilinçlendiriyoruz. Yanmayı ve yanan bir cismin kontrolünü uygulamalı gerçekleştirerek yangın esnasında nasıl davranmaları ve olaya ne şekilde müdahele etmeleri gerektiği konusunda bilgiler verdik.” dedi.

Tatbikat sonrasında Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Elmalı İtfaiyecilik Birimi yetkililerine teşekkür edildi.