Bayram tatilinin 9 gün olması, yerli ve yabancı turistler için yaz aylarının sonuna yaklaşırken son bir tatil fırsatı olacak. Antalya' da hava sıcaklığı hala turistleri zorlarken, serin mekanlar yoğunlukla uğrak yeri olacak gibi. Antalya' nın cennet mekanlarından biri olan Ulupınar, eşsiz doğası, serin suları ve birbirinden leziz yemekler sunan restoranları ile misafirlerini bayramda ağırlayacak.

Torosların zirvesinden gelen buz gibi akarsuların, çam ağaçları ile buluştuğu "Cennetten Bir Köşe" Ulupınar' da bulunan Şelale Restoran, bütün bu güzellikleri barındıran, serin havası, muhteşem doğal güzelliği, yüzme ve balık havuzları, hayvanat bahçesi ve leziz yemekleri ile tatilcilerin bayramda en gözde mekanı olacak. Kurban Bayramı’ nda kurban kesmeyen ya da kırmızı et sevmeyenler için her bütçeye uygun deniz ve tatlı su mahsulleri Ulupınar Şelale Restoran’ da sizleri bekliyor. Eşsiz doğanın içinde bulunan alabalık havuzlarında kendi balığınızı kendiniz tutabilirsiniz. Ayrıca ister mangalda ister tavada, isterseniz de güveçte hazırlatabilirsiniz. Geriye sadece leziz salata ve meze çeşitleri ile tatmak kalıyor. 

Yapılan araştırmalarla kanıtlanan en lezzetli tatlı su balığı olan alabalık, çeşitli vitaminler, iyot ve fosfor açısından çok zengindir. Ayrıca yenebilen etler arasında alabalık etinin protein değer oldukça yüksektir. Genetik beslenme uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre, Omega-3 yağları total kolesterol seviyesini düşürüp kalp-damar sisteminin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Omega-3 yağlarının, kalp-damar sistemi üzerindeki koruyucu etkilerinin 6 hafta boyunca günde 100 gram balık tüketimiyle kendini gösterdiği belirtiliyor.

Yüzme havuzu, hayvanat bahçesi, çocuk parkı, doğal gölet gün boyu sıkılmadan vakit geçirebilmenizi sağlıyor. Bayramda şehir stresinden kurtulmak isteyenler için eşsiz ve serin bir yer “Ulupınar Şelale Restoran”.

Şelale Restoran 2006 yılından bu yana hizmet veren bir aile işletmesi.  İşletmeye gelen yerli ve yabancı konuklar, Akkelle ailesi tarafından bizzat ve özenle ağırlanıyor. Doğan Akkelle “ Dedelerim bundan 250 yıl önce gelmiş buralara. Biz onların mirasını devam ettiriyoruz. Bu bizim günlük yaşantı tarzımız, özel olarak bir şey yapmıyoruz. Konuklarımızı evimizdeki gibi ağırlıyoruz. Bizim amacımız Ulupınar’ ın kalkınması, sadece bizim değil. Yoğurt, süt, tereyağı vb. malzemeleri  yöre halkından temin ediyoruz. Yaz kış hizmet veriyoruz. Burada hava sıcaklığı Antalya' ya göre çok daha serin. Gün boyu serin hava da sıkılmadan bir çok aktivite yapılabilir. Fiyatlarımız da her bütçeye uygun. Misafirlerimizi bekliyoruz. Yaşarken Cennet’ i görmek istiyorsanız rotanız Ulupınar olsun" diyor.