Konyaaltı İlçesi Doyran Yaylasında “Örtüaltı Domates Yetiştiriciliğinde Domates Güvesi (Tuta Absoluta) Zararlısına Karşı Biyoteknik Mücadele Yöntemi Uygulaması ve Yaygınlaştırılması” projesi kapsamında Konyaaltı Tarım ve Orman İlçe Müdürü Canan OTRUŞ teknik incelemelerde bulundu. 

Konyaaltı Tarım ve Orman İlçe Müdürü Canan OTRUŞ ile bölgede görevli teknik personeller Doyran Yaylası Mağlaz Mevkiinde proje uygulanan seraları kontrol etti. 4 üreticinin toplam 12 da örtüaltı alanını gezen İlçe Müdürü Canan OTRUŞ; Domates Güvesi ile biyoteknik mücadelenin önemine değinerek üreticilerle bilgi alışverişinde bulundu.

Üreticilerimiz uyguladıkları bu projeyle birlikte entegre mücadele yöntemlerinin faydalarının farkına vardıklarını; kendi bahçe, sera ve tarlasının uzmanı haline geldiklerini, kaliteli, verimli ve zirai ilaç kalıntısı bulunmayan ürün elde ettiklerini, zirai ilaçların çevreye (toprak, su, hava) bulaşmasını önlediklerini ve en önemlisinin kendi sağlıkları açısından yararlarını yaşayarak gördüklerini ifade ettiler.