ANFAŞ Fuarcılık yeni dönemde yeni projeleriyle ekonomiye can katan fuarlara imza atmaya devam ediyor. Hayata geçirdiği Uluslararası fuarlarla ülke ve kent ekonomisinin büyümesinde kaldıraç rolü üstlenerek Dünya fuarcılığında marka olma yolunda hızla ilerliyor. 

Antalya’yı fuarlar ve kongreler kenti yapma hedefleriyle 1994 yılında 71 ortakla kurulan ANFAŞ , turizm başta olmak üzere kentin zenginliklerini harmanlayarak düzenlediği organizasyonlarla, yerel ve küresel ölçekteki sektör temsilcilerini yılın her mevsiminde Antalya’da buluşturarak kent ekonomisini canlandırıyor.

Spor bilincini yaygınlaştırmak ve spora dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilki yapılan Spor Ekipmanları,Takviye Ürünleri &Aktiviteler Fuarı’nın (SporTurkey) 04-08 Eylül 2019 tarihinde 2.sini gerçekleştirilecek. Türkiye Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri de fuarla eş zamanlı yapılacak.

05-08 Eylül 2019 tarihinde  BrunchersFest (Kahvaltılık Gıdalar Festivali), 15-18 Ocak 2020 tarihlerinde 31. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (Anfaş Hotel Equipment) ve Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı (Anfaş Food Product ) 27 .kez kapılarını açacak. 16-19 Nisan 2020 tarihlerinde ise Gametech -Dijital Eğlence Oyun ve Teknoloji Fuarı hayata geçirilecek .

Uluslararası katılımın yoğun olduğu İhtisas Fuarları her yıl sektörün nabzını Turizmin Başkenti Antalya’da tutarken aynı zamanda milyon dolarlık ihracata da ortam hazırlıyor.Yurt içi ve dışından getirilen alım heyetleri,yabancı konuklar ve sektörün devleri Anfaş Kongre ve Fuar Merkezi’nde bir araya geliyor.

Uluslararası yapılan  İhtisas Fuarları’nda yurt dışından ve yurt içinden yıllık yaklaşık 500 bin ziyaretçi ve katılımcı ağırlanıyor. Fuarların yanı sıra; 10 kişiden1000  bin kişiye kadar  donanımlı  12 adet toplantı salonlarında; toplantı, etkinlik, davet  ve sahne performansları için ideal bir lokasyon sağlanıyor.

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı , ticari ihtisas fuarları ile Antalya ve Türkiye’nin tanıtımına ve Uluslararası platformlarda marka haline gelmesine önemli katkı sağlamakta olduklarını belirterek hedeflerinin;“ Turizmin Başkenti Antalya’da üst düzey turizm döngüsünü yaygınlaştırmak ve ticari katkılarla kentin ekonomik gücünü yaymak“ olduğunu söyledi.