Leröy Türkiye MAP Ambalajlı taze balıklar “Migros İyi Gelecek Festivali” nde Türkiye’nin önde gelen tedarikçilerinin arasında yerini aldı. Herkesin katılımına açık olan İyi Gelecek Festivali’nde ziyaretçiler hem markaların ürün stantlarını gezdiler hem de ünlü isimlerle buluştular. Dört gün süren Festival süresince Leröy Türkiye, ziyaretçilerine balık çeşitleri ile hazırladığı lezzetli ikramlar sundu.

Leröy Türkiye’nin pişirilmeye hazır ambalajlarda, ayıklanmış taze somon, çipura, levrek, hamsi, tekir, palamut, lüfer ve istavrit balıkları, İyi Gelecek Festivali’nde çocukların gözdesi oldu. Festival sırasında ambalajlı taze balıklar ilgi görürken, somon füme ve marina çeşitleri ile hazırlanan ikramlar da ziyaretçilerin beğenisini topladı. 

Festivalin, hijyenik, ayıklanmış, ambalajlı balıklarla ilgili farkındalığın yaygınlaşmasına katkı sağladığını belirten Leröy Türkiye Genel Müdürü Ümit Güvenç, “Geçtiğimiz yıl satışına başladığımız MAP ambalajlı balık tüketimi bir kaç ay içinde yaklaşık 300 tona ulaşarak, genel balık tüketim oranını bir kaç puan yukarı taşıdı. Bu durumun katma değerli deniz ürünleri tüketimini özendirici edici bir başlangıç olduğunu söyleyebiliriz. İlginç olan ise Mardin Midyat ile İstanbul Şile’den ürünlere aynı oranda büyük ilgi gösterilmesi oldu. Bu ilgi bizi yeni ürünler geliştirmeye de teşvik ediyor.” dedi.

MAP ambalajlı ürünlerin en çok tüketildiği bölgeler başta Marmara ve Ege Bölgesi olmak üzere, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu olarak sıralanıyor. Denizden çıktığı gün temizlenen ve hijyenik koşullarda, taze olarak MAP ambalaja giren balıklar, pişirmeye hazır şekilde Leröy Türkiye tarafından satışa sunuluyor. En taze haliyle MAP’lanan, pişirmeye hazır mevsim balıkları, ülkenin her bölgesinde, tüketiciden büyük ilgi görüyor.

MAP ambalajlama (modifiye atmosfer paketleme), taze balığın raf ömrünü yüzde 400’e kadar uzatıyor, kimyasal ve mikrobiyolojik bozulmalara karşı balıkları, katkı maddesi eklemeden koruma altına alıyor. Üstelik bu ambalaj sistemi, balıkçılıkta standartların yükselmesine, yasal boylarda balık tüketilmesine teşvik edici bir özellik de taşıyor.

Dengeli beslenmek için omega açısından zengin olan balık tüketimini tercih edenler başta somon, çipura, levrek, hamsi, tekir, palamut, lüfer ve istavrit olmak üzere tüm balık çeşitlerini, en taze, hijyenik ve pişirmeye hazır şekilde Migros gibi yaygın zincir marketlerde satılıyor.